RSS plūsma

FAIL – Rīgas modes nedēļas atklāšana

Trīs vaidi un Rīgas Modes nedēļa var sākties.
Vakar darbā plēsāmies, kurai tad tiks ielūgums uz RFW atklāšanu. Ja būtu zinājušas, ka šitā vilsimies, nebūtu tik ļoti iespringušas. Ielūgumu dabūju es. Pēc darba steidzu mājās, vilku mazo-melno, ķemmēju matus un krāsoju seju. Abas ar draudzeni precīzi 20.00 bijām Rīgas lidostā, lai ļautu mūs pārsteigt. Un pārsteidza.
Ja pasākums notiek tik netipiskā vietā – Rīgas starptautiskajā lidostā, liekas, ka ne tikai ievadrunā, kas būs cita stāsta daļa, tiks uzsvērts kāpēc, bet arī izmantotas lidostas piedāvātās iespējas skati padarīt atraktīvāku. Piemēram – meitenes neiet pa mēli, bet viņas defilētu pa koferu slīdošo lenti. Vai, prezentējot jauno Martini GOLD vermutu, kas tapis sadarbībā ar Dolce& Gabbana – to pasniegtu puiši pilotu kostīmos, vai vismaz stjuartes. Nu prasījās kaut ko tādu – tādu- TĀDU! Bet sagaidījām – ar sarkanu striķīti norobežotu laukumu un mēli, kas nekādi netiekot izcelta, atradās parastu, lidostas uzgaidāmo krēslu ieskauta, un iezīmēta ar baltu līmlenti. Ak, jā, un vēl bija ekrāns, kas visu laiku rādija debesis. Kad notika skate attēloja dizainera vārdu, un viss.
Kā jau ierasts, pasākums sākās ar nokavēšanos, kad es jau otro Martini glāzi malkojot sāku pamatīgi garlaikoties. Aplūkojušas un aprunājušas atnācējus secinājām, ka bijusī futbolista Verpakovska sieva sirgst ar izplatīto jaunkundžu slimību, gribējās Martini vietā, viņai rokās iešķiebt maizes riku. Maija Silova, tāpat kā citas zvaigznes, sevi turpināja mocīt nedabiski augstos papēžos. Jāpiemin, ka vienu brīdi zālē fotogrāfu bija vairāk kā apmeklētāji.
Pēkšņi atskanēja trīs vaidi, nodzisa gaismas un uz skatuves izlēca Diana Moon – caurspīdīgā mežģīņu kleitiņā, izpildot Amy Winehouse dziesmu. Tad padziedāja mazliet kaut ko no Duffy, līdz uz skatuves uznāca „vakara vadītājs” Roberto Meloni un viņi kopīgi izpildīja dziesmu itāļu valodā. Ja kāds nezina, tas ir puisis no Sardīnijas/Sicīlijas, kas dažus gadus atpakaļ piedalījās kādā no Talantu Fabrikām. Man grūti teikt, bet likās, ka viņš par šo godu – atklāt RFW ir uzzinājis tikai no rīta, jo smuki nostājoties viducītī – sāka lasīt tekstu no lapas, neatrāvis ne skatienu. Publika sāka smīkņāt. Goda vārds, vai nu aizspiest ausis un vērot ar acīm, vai skatīties citur, un klausīties, bet viss kopā izklausījās pēc neveikla 3. klases skolnieka boksterējuma latviešu valodas stundā. Vēlāk uz mēles uznāca un sanākušos ar runu, atkal ļoti nepārliecinošu, priecēja RFW rīkotāja Jeļena Strahova. Citos blogos, lasīju, ka kleita viņai bijusi bezgaumīga, mēs viņu nodēvējām par Hipijsievieti.
R. Meloni & J. Strahova
Ar nepārliecinošu Roberto pieteikumu, mums, skates apmeklētājiem, vajadzēja sajusties kā Milānā, un baudīt Natālijas Jansones kolekciju. NJ, kā jau ierasts, veidojusi ļoti sievišķīgu un gaisīgu kolekciju. Dažas drēbītes varētu kaut šodien vilkt mugurā, citas pārsteidza ar tik vienkāršo piegrieztni – sašūtas tikai divas, viena vīle! Liekas, ka arī no pagarinātā stakles biksēm tik ātri vaļā netiksim, jo to demonstrēja ne tikai NJ modeles, bet arī lietuvieša Giedrius Šarkauskas kolekcijā, kas bija spilgta, jautra – iedvesmota no Čārlija Čaplina. Igauniete Tiina Talumees aizveda mūs atpakaļ 50-60- tajos, kad šādos tērpos pa sarkano paklāju defilēja zvaigznes Holivudā.
Natālijas Jansones
Giedrius Šarkauskas
Tiina Talumees
Vēlāk, kad Roberto turpināja boksterējumu no lapas un Diana Moon bija beigusi savu dziedājumu koši zilā, moderno deju dejotāju cienīgā kleitā, attapāmies, ka visi jau sastājušies pēc mēteļiem, un Roberto runā ar tukšu zāli.
Ja koncentrējamies tikai uz skatēm, tad tās bija interesantas un mums patika. Pārējo izslēdzam no apziņas un tiekamies šodien QooQoo skatē, kas solās pārsteigt. Ceru, ka šoreiz pozitīvi.
PS – Martini GOLD ļoti gards.
Foto no TVnet

About pagesalive

We are all mortal until first kiss and second glass of wine (Geleano)

7 responses »

 1. Jaa, paskatijos bildes TVnetaa un viilos, jo ar likaas, ka Kaut Kam IR jaabuut, ja notiek lidostaa atklaassana…bet jaa , nekas un bildes taadas ssvakas likaas..

  Atbildēt
 2. Jānis Lūsis

  Paši pūta, paši dega… Nu kam tāds bezjēdzīgs cirks tad ir vajadzīgs?
  Pašiem grūtāk dzīvot līdz ar visu šito mākslīgi uzturēto “a ļa šitais ir modīgi” principu.

  Atbildēt
 3. Oi, labs! Vismaz nejūtos atpalikusi un kaut kā ticu, ka man vajadzētu 3 martini glāzes, lai man liktos, ka viss ir kārtībā.
  Nesaprotu, kāpēc gadu no gada tomēr nu nekādi nevar saņemties un vienu pasākumu uztaisīt uz urrā? Pietiek taču jau ar to, ka plakāts ir vēmeklīgs.

  Atbildēt
 4. Un starpcitu, Une, Tavas idejas par lidostas apspēlēšanu man ļoti patika. Organizatoriem būtu par ko padomāt.

  Atbildēt
 5. Atbalsojums: Mazziņa skaļziņa « kni virtuve

 6. 🙂 nu re – neko neesmu garām palaidusi.. Bet paldies par stāstu!!
  Vakar 20 min ievērtēju Artemjeva garadarbus un jau nodomāju, ka nākamvasar nebūs ko vilkt mugurā.. 🙂
  Un vispār – sapratu, ka baigi sveša man tā pasaule.. Nu tā – augstās modes..

  Atbildēt
 7. 🙂 nu re, tad jau sanāk kā vispār neko neesmu palaidusi garām… 🙂
  Paldies, par stāstu! 🙂

  Atbildēt

Atbildēt

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s

%d bloggers like this: